Czy korekta powiek jest bezpieczna? Fakty i mity o zabiegu

|

3.8
(4)

Plastyka powiek, inaczej zwana blefaroplastyką to zabieg, który zyskuje popularność z roku na rok. Pacjenci decydują się na niego ze względów medycznych oraz estetycznych. Jakie kwestie na temat bezpieczeństwa zabiegu plastyki powiek warto poznać wcześniej i na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki?

Zabieg plastyki powiek – czym jest i dla kogo?

Zabieg blefaroplastyki pomaga uzyskać prawidłowe napięcie skóry w okolicy oka, co w efekcie niweluje oznaki starzenia. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry, która może ograniczać pole widzenia pacjenta. Wskazaniami do zabiegu mogą być przyczyny medyczne (jak wspomniane zmniejszenie pola widzenia), ale także estetyczne. Wielu pacjentów wykonuje zabieg, aby poprawić wygląd okolicy oczu i wizualnie je powiększyć. Z zabiegu korzystają zazwyczaj osoby w dojrzałym wieku, ale może być także wykonany u pacjentów zdecydowanie młodszych.

Oko oraz jego okolica, ze względu na funkcję, jaką pełni, jest niezwykle ważnym obszarem. Decyzja o zabiegu właśnie z tego powodu często podszyta jest strachem. Stąd tak ważny jest wybór kliniki i lekarza pod opiekę którego się oddamy. O tym, na co zwrócić uwagę wybierając klinikę można przeczytać w dalszej części artykułu.

Do omówienia z lekarzem

Plastyka powiek, jak każdy zabieg medyczny może być przeciwwskazana w niektórych sytuacjach. Lekarz w czasie wizyty konsultacyjnej wykonuje pogłębiony wywiad oraz ocenia stan zdrowia pacjenta. Po zgromadzeniu informacji podejmuje decyduje o jego kwalifikacji do zabiegu.

Czy plastyka powiek jest bezpiecznym zabiegiem?

Plastyka powiek jest zabiegiem przynoszącym doskonałe efekty estetyczne, ale należy pamiętać, że powieki są skomplikowaną okolicą anatomiczną. Wyjątkowo trudnym obszarem jest powieka dolna, dlatego nie każdy lekarz zajmuje się jej operowaniem. Niezależnie od tego, którą klinikę wybierzemy, należy pamiętać, że każdy zabieg medyczny, wykonany nawet z największą starannością, wiąże się z ryzykiem powikłań pozabiegowych. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo bardzo ważne jest kto wykona zabieg oraz w jakich warunkach.

czy plastyka powiek jest bezpieczna

Osoba wykonująca zabieg plastyki powiek

Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza medycyny. Najlepiej jest wybrać lekarza z doświadczeniem w pracy zabiegowej, a w szczególności plastyce powiek. Dodatkowym atutem jest specjalizacja okulisty – a więc lekarza, który świetnie zna anatomię i fizjologię oka oraz jego okolic.

Miejsce wykonania zabiegu plastyki powiek

Zabieg powinien być wykonywany w miejscu, które będzie zapewniało pełne bezpieczeństwo dla pacjenta. Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, ważne jest, aby zapewnić pełne zaplecze bloku operacyjnego wraz z opieką personelu anestezjologicznego.

Klinika, w której odbywa się zabieg plastyka powiek

Ze względu na cenę zabiegu, część pacjentów szuka tańszych alternatyw dla klinik czy szpitali. Należy pamiętać, że pomimo niewielkiej inwazyjności samej blefaroplastyki, nadal jest to zabieg chirurgiczny. Przy wyborze miejsca nie powinniśmy iść na kompromisy. Niesamowicie bogata oferta, która dostępna jest w internecie dotyczy głównie gabinetów medycyny estetycznej. To do pacjenta należy decyzja w czyje ręce się odda.

Opieka i bezpieczeństwo w Delavi

W centrum okulistycznym Delavi wszystkie zabiegi wykonywane są na w pełni wyposażonym bloku operacyjnym. Każdorazowo wykonuje go lekarz okulista posiadający bogate doświadczenie chirurgiczne, nie tylko w obrębie okolicy oka, ale niejednokrotnie również wewnątrz gałki oka.

Standardowo zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, natomiast dla podniesienia komfortu pacjentów dajemy również możliwość podania znieczulenia ogólnego. Wówczas o bezpieczeństwo dba personel anestezjologiczny, który jest obecny podczas operacji na sali zabiegowej.

W czasie rekonwalescencji pacjenci mogą w nagłych bądź niepokojących sytuacjach korzystać z podanego numeru telefonu komórkowego, który dostępny jest również poza godzinami pracy kliniki.

Jak widać, nasz zespół postawił sobie za główny cel otoczenie pacjenta kompleksową opieką. Odpowiedzmy na wszelkie pytania i zadbamy o poczucie bezpieczeństwa w trakcie i po zabiegu.

Zapraszamy do umawiania konsultacji!

Wybierz doświadczenie i bezpieczeństwo

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.