Gdzie wykonać plastykę powiek? Gabinet estetyczny czy okulista?

|

gdzie wykonać plastykę powiek
2.3
(3)

Czy zabieg plastyki powiek należy traktować jak kolejny zabieg upiększający? Jest to procedura, w której konieczne jest zadbanie nie tylko o walory estetyczne, ale przede wszystkim o aspekty medyczne. Okolica oka to szczególnie wymagający obszar, w którym doświadczenie lekarza okulisty może okazać się bardzo istotnym elementem w całym procesie zabiegowym.

Czym jest blefaroplastyka i kto wykonuje ten zabieg?

Blefaroplastyka to zabieg pomagający uzyskać prawidłowe napięcie skóry w okolicy oka. Ten obszar twarzy jest najdelikatniejszym miejscem, gdzie najszybciej pojawiają się oznaki starzenia. Z zabiegu korzystają zazwyczaj osoby w dojrzałym wieku, ale może być także wykonany u pacjentów zdecydowanie młodszych.

Zabieg może być wykonywany zarówno na dolnych jak i górnych powiekach. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry, a w niektórych przypadkach także części tłuszczu oczodołowego. Plastyka powiek odmładza poprzez poprawianie wyglądu oczu i jego okolic oraz przywraca komfort życia poprzez zwiększenie pole widzenia.

Zabieg blefaroplastyki wykonywany jest zarówno przez chirurgów plastyków, jak i okulistów. Często z taką ofertą spotykamy się także w salonach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Pacjenci zadają sobie pytanie, do kogo udać się, by wykonać blefaroplastykę? Czy specjalista medycyny estetycznej zadba odpowiednio o stronę chirurgiczną?

Dlaczego warto zdecydować się na plastykę powiek u okulisty?

Obawa, jaka pojawia się przed decyzją związaną z zabiegiem chirurgicznym jest zupełnie naturalna. Tym bardziej, jeśli chodzi o obszar wyjątkowo wrażliwy, jakim jest narząd wzroku i jego okolica. Obecność okulisty i fakt wykonania zabiegu przez lekarza o tej samej specjalności, może zapewnić pełne bezpieczeństwo zabiegu i dodać pewności, że nasze oczy są pod opieką eksperta, który na co dzień ma do czynienia z inwazyjnymi zabiegami w tym obszarze.

Nikt lepiej niż okulista nie zna anatomii i fizjologii oka. Wielu z nich pracuje na co dzień nie tylko w gabinecie, ale także na sali operacyjnej. Połączenie tych obszarów sprawia, że okulista z doświadczeniem zabiegowym nie tylko przeprowadzi zabieg plastyki powiek, ale zadba kompleksowo o okolicę obszaru zabiegowego. Dopilnuje, aby wszystkie funkcje oka i powiek zostały zachowane m.in. domykanie powiek i zachowanie rogówki w nienaruszonym stanie.

W centrum okulistycznym Delavi wszystkie zabiegi wykonywane są na jednej z kilku przeznaczonych w tym celu sal operacyjnych. Po dokładnym zabezpieczeniu oka i jego okolicy procedura realizowana jest z największą dokładnością i starannością, w tym maksymalnym zabezpieczeniem potrzeb pacjenta.

Okulista a estetyka

Czy okulista oprócz aspektów medycznych potrafi również zadbać o aspekt estetyczny? Zabiegi oka to w każdym przypadku wysoce precyzyjna chirurgia, która wymaga niesamowitej dokładności. Chirurg okulista w swojej pracy wielokrotnie musi łączyć cel medyczny danego zabiegu z jego aspektem estetycznym. Tak też jest w przypadku specjalistów wykonujących ten zabieg w Delavi. Nasi lekarze zadbają o to, aby pacjent, poprzez starannie wykonany zabieg, odzyskał pewność siebie, dzięki odmłodzonemu spojrzeniu.

Umów się na konsultację

Plastyka powiek nie jest zabiegiem inwazyjnym. Natomiast warto oddać swoje powieki w ręce okulisty ze specjalistyczną wiedzą, aby uniknąć ewentualnych powikłań.

Delavi to miejsce, gdzie eksperci od zabiegów oka i jego okolic zapewnią pożądany efekt wizualny oraz bezpieczeństwo. Dysponują wiedzą oraz doświadczeniem i każdego dnia wykorzystują je na sali operacyjnej.

Umów się na konsultację z naszym lekarzem okulistą i dowiedz się czy zabieg plastyki powiek jest dla Ciebie.

Wybierz doświadczenie i bezpieczeństwo

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.