Jak wygląda laserowa korekcja wzroku? Gdzie najlepiej ją zrobić?

|

laserowa korekcja wzroku gdzie najlepiej
0
(0)

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku oraz gdzie ją zrobić? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania informacji na ten temat.

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to całkowicie bezpieczny zabieg z zakresu chirurgii refrakcyjnej, który pozwala Pacjentom widzieć świat bez okularów i soczewek kontaktowych. Dzięki niewielkiej wiązce lasera, rogówka zostaje wymodelowana tak, aby prawidłowy obraz pojawił się na siatkówce.

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku w etapach?

Jak każda procedura medyczna, ta również musi zostać poprzedzona przeprowadzaniem z pacjentem bardzo szczegółowego wywiadu medycznego oraz badania wzroku. Dzięki temu już podczas pierwszego spotkania lekarz jest w stanie ocenić prawdopodobny efekt po zabiegu.

Od czego zacząć?

Pacjenci, którzy podejmują decyzję o zabiegu laserowej korekcji wzroku, muszą rozpocząć od badania kwalifikującego, które przeprowadza chirurg okulista. Jeśli na co dzień kandydat do zabiegu korzysta z miękkich soczewek kontaktowych, na okres poprzedzający już pierwsze badanie musi zastąpić je okularami. Zazwyczaj wystarczające są 2 tygodnie. To czas, aby kształt i parametry rogówki powróciły do naturalnych, po czasie korzystania z korekcji soczewkowej. Pierwsze spotkanie ma na celu wykluczenie przeciwwskazań oraz ustalenie dokładnej wady wzroku. Wykonywany jest też szereg specjalistycznych badań okulistycznych, które są niezbędne do prawidłowego zaplanowania zabiegu. Podsumowaniem wizyty jest wspólny wybór najbardziej właściwej metody zabiegowej oraz przekazanie informacji, w jaki sposób przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Jak wygląda zabieg laserowej korekcja wzroku?

Najważniejszą kwestią dla Pacjenta jest fakt, że zabieg nie należy do inwazyjnych i jest BEZBOLESNY. To za sprawą znieczulenia miejscowego podawanego przed zabiegiem. Pomimo tego, że zabieg odbywa się na bloku operacyjnym, Pacjent pozostaje w swoim wygodnym ubraniu, które zabezpieczamy jednorazowym wierzchnim okryciem. Po ułożeniu Pacjenta na przeznaczonym do tego łóżku oraz założeniu na oko specjalnej rozwórki, może rozpocząć się zabieg. Pod ścisłą kontrolą lekarza i przy współpracy z Pacjentem, laser wykonuje zaplanowaną pracę, aby przywrócić Pacjentowi dobre widzenie. Czas samego zabiegu obydwu oczu określa się zazwyczaj do maksimum 20 minut.

Czy laserowa korekcja jest bezpieczna?

Dzięki bardzo zaawansowanej obecnie technologii, laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Nawet najmniejszy ruch Pacjenta wychwytywany jest przez zabezpieczenia lasera, który w takiej sytuacji przerywa pracę i kontynuuje ją dopiero po ponownym prawidłowym ułożeniu Pacjenta.

Rekonwalescencja, czyli co po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Wiemy już, czym jest i jak wygląda laserowa korekcja wzroku. Niemniej ważna co sama procedura jest również rekonwalescencja po. Niezwykle istotne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad takich jak:

  • unikanie podrażnienia przez czynniki takie jak wiatr oraz słońce, wskazane jest więc noszenie okularów z filtrem UV,
  • unikanie tarcia oczu,
  • unikanie zadymionych pomieszczeń,
  • unikanie wysiłku fizycznego (przy zastosowaniu niektórych metod)
  • niekąpanie się w basenach oraz innych zbiornikach wodnych przez określony czas
  • wykluczenie makijażu oczu przez czas wskazany przez lekarza
  • stosowanie kropli do oczu, zgodnie z zaleceniami lekarza oraz zgłaszanie się na wyznaczone wizyty kontrolne.

Pamiętajmy jednak, że ostatecznie to zawsze lekarz jest osobą, która będzie decydowała o tym, jakie zalecenia będą najbardziej właściwe w naszym przypadku.

Gdzie zrobić laserową korekcję wzroku?

Gdzie najlepiej wykonać laserową korekcję wzroku? Oczywiście w centrum medycznym godnym zaufania i sprawdzonym, gdzie specjaliści zadbają o to, aby nie tylko sam zabieg był wykonany z zachowaniem najwyższych standardów, ale również o to, aby odbywał się on w komfortowej dla pacjenta atmosferze. Takim miejscem z pewnością jest Centrum okulistyczne Delavi. Dysponujemy nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie sprzętem do przeprowadzania zabiegów laserowej korekcji wzroku. Dbamy o maksymalny komfort pacjenta mając na uwadze, że taka decyzja jest bardzo stresująca. Wszystko po to, aby pacjenci czuli, że są w dobrych rękach, a także mieli gwarancję, że zabieg przeprowadzony będzie w bezpiecznych warunkach.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, z przyjemnością odpowiemy również na inne Państwa pytania.

plastyka powiek kraków

Plastyka powiek w Krakowie

Zabieg plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej lub / i górnej powieki. Dzięki blepharoplastyce uzyskujemy efekt wizualnego powiększenia i odmłodzenia oka.

Więcej

Pomoce optyczne

W naszej Poradni Okulistycznej oraz w Salonie Optycznym służymy fachową poradą w doborze pomocy optycznych.

Więcej

Punkt szczepień

Dajemy Państwu możliwość wykonania szerokiego zakresu szczepień ochronnych – również przeciw COVID-19.

Więcej
ortokorekcja kraków

Ortokorekcja

Okrokorekcja umożliwia korygowania wady wzroku (krótkowzroczności i astygmatyzmu) przy pomocy specjalnie zaprojektowanych twardych soczewek.

Więcej

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.