Jak wygląda plastyka powiek? Poznaj zabieg krok po kroku

|

jak wygląda zabieg opadających powiek
4.1
(8)

Plastyka powiek, inaczej blefaroplastyka pomaga uzyskać prawidłowe napięcie skóry w okolicy oka. Może być wskazana zarówno ze względów medycznych, takich jak zmniejszenie pola widzenia, jak również estetycznych, czyli odmłodzenia i wizualnego powiększenia oka. O tym, jak wygląda zabieg plastyki powiek dowiecie się z tego artykułu.

Na czym polega plastyka powiek górnych i dolnych?

Plastyka powiek (blefaroplastyka) może obejmować zarówno górną, jak i dolną powiekę. Lekarz usuwa nadmiar skóry, a w niektórych przypadkach także części tłuszczu oczodołowego. Szczegóły zabiegu zależne są od stanu powieki i indywidualnych wskazań. W jego wyniku następuje przywrócenie odpowiedniego napięcia skóry w okolicach oczu, a pacjent odczuwa poprawę jakości widzenia poprzez zwiększenie jego pola.

Blefaroplastyka wykonywana jest najczęściej u osób po 40 roku życia, ale z różnych przyczyn decydują się też na nią młodsi pacjenci. Oprócz medycznych wskazań (np. wspomniane już poszerzenie pola widzenia), jest on dedykowany osobom, które chcą poprawić wygląd oka i jego okolic. Prawidłowo przeprowadzona plastyka powiek daje efekt odmłodzenia oraz powiększenia oka, co z pewnością wpływa na podniesienie samooceny i przekłada się na lepsze samopoczucie.

W Delavi zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza okulistę na sali operacyjnej.

Jak wygląda korekta powiek górnych?

Etap 1: Konsultacja

Wywiad, który rozpoczyna wizytę ma na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz wykluczenie chorób i schorzeń mogących mieć wpływ na proces rekonwalescencji, a zwłaszcza gojenia. Następnie lekarz przechodzi do badania okulistycznego. Bada nie tylko powiekę wraz z jej okolicą (czyli bezpośrednie miejsce zabiegowe), ale również przedni i tylny odcinek oka. Taki komplet pozwala przeprowadzić pełną kwalifikację do zabiegu. Wraz z zaleceniami Pacjent otrzymuje skierowanie na badania krwi, które są niezbędne do wykonania przed zabiegiem.

Na podstawie zebranych informacji lekarz opracowuje plan oraz wspólnie wyznacza cele biorąc pod uwagę potrzeby i możliwości fizyczne pacjenta.

Etap 2: Zabieg

Delavi to gabinety okulistyczne wraz z bogato wyposażonym zapleczem szpitalnym. Plastyka powiek w naszym centrum wykonywana jest na bloku operacyjnym. Zabieg przeprowadza doświadczony również w inwazyjnych zabiegach okulista. Personel asystujący podczas zabiegu dba o bezpieczeństwo i samopoczucie pacjenta.

Czas zabiegu najczęściej trwa do 90 minut, natomiast ostatecznie zależny jest on od złożoności całej procedury w oparciu o stan powieki zakwalifikowanej do operacji.

Blefaroplastyka jest zabiegiem bezbolesnym. Wykorzystuje się do tego znieczulenie miejscowe lub ogólne, na życzenie pacjenta. Znieczulenie ogólne jest podawane pod opieką anestezjologiczną, co pozwala w pełni zadbać o bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Pacjent opuszcza klinikę tego samego dnia, kilka godzin po zgłoszeniu się (w zależności od rodzaju podanego znieczulenia). Wraz z niezbędną dokumentacją medyczną otrzymuje komplet zaleceń oraz numer telefonu komórkowego, który pozwala na kontakt ze specjalistą również poza godzinami centrum (w sytuacjach awaryjnych). Do czasu wyznaczonej przez lekarza wizyty kontrolnej, personel w nagłych przypadkach pozostaje do dyspozycji pacjenta przez pięć dni w tygodniu.

Etap 3: Rekonwalescencja po plastyce powiek

Pomiędzy 7 a 10 dobą od operacji pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną. Jeśli proces gojenia przebiega prawidłowo, lekarz usuwa założone wcześniej szwy.

Widoczne po zabiegu zasinienia są naturalnym efektem i sukcesywnie, z biegiem czasu będą znikać. Każde odchylenie od szeroko pojętej normy sprawia, że cykl wizyt kontrolnych zmienia się tak, aby lekarz mógł na bieżąco dostosować zalecenia do procesu rekonwalescencji.

Ostatnim etapem, stanowiącym uzupełnienie całej procedury, może być spotkanie z optometrystą oraz stylistą opraw okularowych. Osoby korzystające z korekcji mogą skorygować swoje dotychczas stosowane moce szkieł i uzyskać wiele cennych rad. Odpowiedni dobór kształtu i wielkości opraw pozwala uzyskać lepiej widoczny efekt po zabiegu.

Wybierz doświadczenie i bezpieczeństwo

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.