Nasi lekarze

Nasz zespół tworzony jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy, którzy poza odpowiednią wiedzą, odznaczają się empatycznym podejściem wobec pacjenta. W rezultacie Delavi to nie tylko gwarancja fachowych usług i satysfakcjonujących efektów leczenia, ale i bezstresowej, przyjaznej atmosfery w trakcie każdej wizyty. Najlepszym tego potwierdzeniem są pozytywne opinie naszych pacjentów.

Iwona Szendzielorz

Lekarz medycyny

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej Wydział Lekarski w Zabrzu.

W roku 2006 założyła NZOZ „Centre de la Vision”, początkowo przy ul. Długosza 12, a od początku 2008 roku przy ul. Sienkiewicza 34 w Krakowie, którym kieruje do dziś.

Specjalizuje się w chirurgii przedniego odcinka oka: operacje zaćmy i zabiegi p/jaskrowe oraz w chirurgii refrakcyjnej. Zajmuje się również diagnostyką i leczeniem jaskry, AMD, podaje iniekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF.

Urszula Sudnik-Hrynkiewicz

Lekarz medycyny

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zajmuje się rozpoznawaniem chorób przedniego i tylnego odcinka oka, a w szczególności diagnostyką jaskry, zaćmy, chorób siatkówki, w tym powikłań ocznych cukrzycy i innych chorób naczyniowych siatkówki, diagnostyką i leczeniem AMD. Wykonuje lasery w leczeniu jaskry, chorób siatkówki, podaje iniekcje anty VEGF w AMD, chorobach siatkówki w przebiegu cukrzycy, oraz w zakrzepach naczyń siatkówki.

Wykonuje również drobne zabiegi na powiekach oraz spojówkach, zabiegi usunięcia zaćmy, zabiegi z zakresu chirurgii refrakcyjnej oraz plastyki powiek.

Justyna Sierocka-Stępień

Lekarz medycyny

Agnieszka Ścisłowicz

Lekarz medycyny

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego, jak i tylnego odcinka gałki ocznej. Największą uwagę poświęca chorobom siatkówki – AMD, retinpatii cukrzycowej czy innym chorobom oczu o podłożu naczyniowym, gdzie w leczeniu wykorzystuje laseroterapię, iniekcje anty-VEGF lub implant sterydowy do ciała szklistego.

Aneta Taranek

Lekarz medycyny

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej. Podaje iniekcje anty-VEGF w AMD, wykonuje laseroterapię w chorobach siatkówki i jaskrze, a także zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek. Specjalizuje się w blepharoplastyce powiek górnych.

Paulina Renke

Lekarz medycyny

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Pracuje również w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie na stanowisku starszego asystenta.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki – laseroterapia siatkówki i iniekcje doszklistkowe leków anty-VEGF. Także w diagnostyce i leczeniu zaćmy, jaskry, chorób przedniego i tylnego odcinka oka, chorób i zmian aparatu ochronnego oka.

Edyta Klich-Nikolow

Lekarz medycyny

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka oka poszerzoną o diagnostykę obrazową: OCT, USG i PW. Kwalifikuje pacjentów do zabiegów i przeprowadza badania kontrolne po zabiegu.

Anna Kalita lekarz medycyny

Anna Kalita

Lekarz medycyny

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Oddziale Klinicznym Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Aktualnie pracuje w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie na stanowisku starszego asystenta.

W swojej praktyce zawodowej diagnozuje i leczy schorzenia aparatu ochronnego oka, przedniego odcinka, zaćmę, jaskrę, jak i schorzenia tylnego odcinka – ciała szklistego, siatkówki i nerwu wzrokowego.

Główny obszar zainteresowań zawodowych to choroby siatkówki i zaawansowane metody ich leczenia.
Wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii okuloplastycznej.

Prywatnie miłośniczka przyrody i kajakarstwa górskiego.

Katarzyna Marszałek lekarz medycyny

Katarzyna Marszałek

Lekarz medycyny

Absolwentka kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Doświadczenie kliniczne w dziedzinie okulistyki zdobywa podczas szkolenia specjalizacyjnego w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu, laseroterapią, kwalifikacjami do operacji zaćmy oraz chirurgii szklistkowo-siatkówkowej oraz iniekcjami preparatów anty-VEGF do komory ciała szklistego.

Odbywa liczne szkolenia, kursy i warsztaty w Polsce i za granicą.

Kornelia Pichlińska lekarz medycyny

Kornelia Pichlińska

Lekarz medycyny

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Aktualnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka oka, m.in.: zaćmy, jaskry, chorób siatkówki. Wykonuje zabiegi laserowe (YAG kapsulotomia, YAG irydotomia, laseroterapia siatkówki) oraz iniekcje doszklistkowe.

Anna Leśniak

Anna Leśniak

Doktor nauk medycznych

Doktor nauk medycznych, specjalista okulistyki, lekarz medycyny estetyczniej. Przez 12 lat pracownik Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Oddziału Klinicznego Okulistyki i Onkologii Okulistycznej. Obecnie okulista, okuloplasta i lekarz medycyny estetycznej.

Specjalizuje się w diagnostyce i terapii (również chirurgicznej) znamion barwnikowych, czerniaka naczyniówki, łagodnych i złośliwych guzów i zmian barwnikowych tęczówki, spojówki i powiek, chirurgii okuloplastycznej.

W ramach zabiegów okuloplastyki dr Leśniak wykonuje operacje powiek górnych – blepharoplastyka, usuwanie łagodnych zmian powiek, gradówek, zabiegi odwinięcia i podwinięcia powiek.

Agnieszka Gawenda-Jura

Anestezjolog

Justyna Wiercioch-Kossacka

Anestezjolog