Plastyka powiek w Krakowie

Bezpieczna i efektowna plastyka powiek

Zabieg plastyki powiek (blefaroplastyki, chirurgii powiek) polega na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej lub / i górnej powieki. Dzięki blepharoplastyce uzyskujemy efekt wizualnego powiększenia oraz odmłodzenia oka.

Od 15 lat w Centrum Delavi dbamy o zdrowie i estetykę pacjentów. Skorzystaj z doświadczenia lekarzy i kompleksowej opieki okulistycznej i wykonaj plastykę powiek w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

 

Umów wizytę konsultacyjną

Wypełnij formularz, a skontaktuje się z Tobą opiekun, który wyjaśni wszelkie wątpliwości

i umówi Cię na wizytę konsultacyjną.

  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Delavi Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Sienkiewicza 34, 30-033 Kraków. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

  Dlaczego warto wykonać plastykę powiek?

  icon

  Wizualne “powiększenie” oka

  Niektóre osoby naturalnie posiadają więcej skóry na górnej czy dolnej powiece. Wraz z czasem skóra wiotczeje, a nadmiar tkanki coraz bardziej opada na oko, wpływając na zmianę rysów całej twarzy. W wyniku zabiegu usuwany jest nadmiar skóry na powiece, dzięki czemu ona nie opada, a oko wizualnie powiększa się.

  icon

  Odmłodzenie okolic oka

  Wraz z wiekiem skóra traci swoją sprężystość, zwłaszcza w obszarach ruchów mimicznych, a w szczególności w okolicy oka. W wyniku zabiegu plastyki powiek usuwany jest nadmiar skóry, dzięki czemu zostaje ona wygładzona w tej okolicy, a cała twarz wizualnie odmłodzona.

  icon

  Zwiększenie pola widzenia

  Opadająca powieka może w znacznym stopniu zmniejszyć pole widzenia, które rejestrujemy bez ruchów głową. Dla wielu osób korekta powiek nie jest wyborem podyktowanym estetyką, ale komfortem codziennego życia i widzenia.

  Blefaroplastyka w Krakowie – zaufaj doświadczeniu naszego centrum okulistycznego

  Oko i jego okolice to obszar, który z uwagi na swoją wrażliwość i funkcję jaką pełni, w zupełnie naturalny sposób chronimy. Nie ma tu miejsca na kompromisy – liczy się bezpieczeństwo! Jako centrum okulistyczne Delavi już od 15 lat opiekujemy się pacjentami i wykonujemy zabiegi w tym obszarze. Współpracujemy z lekarzami z wieloletnim doświadczeniem ambulatoryjnym i zabiegowym.

  Bezpieczeństwo

  • plastyka powiek wykonywana przez lekarzy okulistów z dużym doświadczeniem zabiegowym (operacje oka i jego okolic),
  • oferujemy wykonanie zabiegu na w pełni wyposażonym bloku operacyjnym,  
  • dajemy możliwość wykonania zabiegu plastyki powiek również w znieczuleniu ogólnym pod opieką anestezjologa.

  Kompleksowość

  • opieka zespołu: okulisty, optometrysty, stylisty opraw okularowych oraz opcjonalnie personelu anestezjologicznego,
  • pełne badanie okulistyczne przed wykonaniem zabiegu blefaroplastyki oraz konsultacja u optometrysty i stylisty opraw okularowych po zabiegu,
  • możliwość wykonania plastyki zarówno powiek dolnych jak i górnych.

  Wygoda

  • lekarz okulista dostępny od poniedziałku do piątku w Centrum Delavi,
  • Telefon “alarmowy” dostępny dla pacjentów również w weekendy 
  • Klinika w centrum Krakowa z dużym, bezpłatnym parkingiem.

  Wybierz doświadczenie i bezpieczeństwo

  Umów wizytę i sprawdź szczegóły

  Sprawdź efekty plastyki powiek górnych i dolnych w Delavi

  Stawiamy na bezpieczeństwo i estetykę naszych prac.

  Przed

  Po

  Przed

  Po

  Przed

  Po

  Jak wygląda leczenie?

  Konsultacja

  W czasie wizyty konsultacyjnej lekarz okulista przeprowadza pełny wywiad, wykonuje badanie dna oka oraz jego okolicy i zleca ewentualne dodatkowe badania.

  Zabieg

  Zabieg jest w pełni bezpieczny, przeprowadzany przez doświadczonego w zabiegach lekarza okulistę i trwa około 90 min. Może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie, w ogólnym po opieką anestezjologiczną.

  Rekonwalescencja

  Standardowo po 7-10 dniach odbywa się konsultacja z lekarzem okulistą i zdejmowane są szwy. Widoczne po zabiegu zasinienia są naturalnym efektem i sukcesywnie, z biegiem czasu będą znikać.

  Umów wizytę konsultacyjną

  Koszt wizyty konsultacyjnej odliczany jest od kosztu ceny zabiegu.

  Diagnostyka i wizyta konsultacyjna przed zabiegiem korekty powiek

  Wywiad, który rozpoczyna wizytę ma na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz wykluczenie chorób i schorzeń mogących mieć wpływ na proces rekonwalescencji, a zwłaszcza gojenia. Następnie lekarz przechodzi do badania okulistycznego. Bada nie tylko powiekę wraz z jej okolicą-czyli bezpośrednie miejsce zabiegowe, ale również przedni i tylny odcinek oka. Taki komplet pozwala przeprowadzić pełną kwalifikację do zabiegu. Wraz z zaleceniami Pacjent otrzymuje skierowanie na badania krwi, które są niezbędne do wykonania przed zabiegiem. 

  Kto przeprowadza plastykę powiek w Delavi?

  lek. med. Urszula Sudnik Hrynkiewicz

  Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się rozpoznawaniem chorób oka, takich jak: jaskra, zaćma, choroby siatkówki, a także wykonuje liczne zabiegi: na powiekach, na spojówkach, laserowej korekcji wzroku oraz usunięcia zaćmy.

  lek. med. Aneta Taranek

  Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oka, wykonuje laseroterapię w chorobach siatkówki i jaskrze, a także zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek. Specjalizuje się w blefaroplastyce powiek górnych.

  Anna Kalita lekarz medycyny

  lek. med. Anna Kalita

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
  Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Oddziale Klinicznym Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
  W swojej praktyce zawodowej diagnozuje i leczy schorzenia aparatu ochronnego oka, przedniego odcinka, zaćmę, jaskrę, jak i schorzenia tylnego odcinka – ciała szklistego, siatkówki i nerwu wzrokowego.
  Główny obszar zainteresowań zawodowych to choroby siatkówki i zaawansowane metody ich leczenia.
  Wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii okuloplastycznej.

  Umów rozmowę z opiekunem pacjenta

  Doświadczony opiekun pacjenta odpowie na wszelkie pytania.

  Blog

  Przed zabiegiem blefaroplastyki

  Zabieg plastyki powiek polecany jest pacjentom, którzy chcą poprawić swój wygląd. Dzięki blefaroplastyce uzyskujemy efekt odmłodzenia okolicy oka i wizualnie powiększamy oko. Mogą istnieć też wskazania medyczne do wykonania zabiegu, np.: ograniczenie pola widzenia, asymetria powiek, przyczyny neurologiczne, podwinięta powieka.

  Wizyta konsultacyjna przeprowadzana jest przez lekarza okulistę. Rozpoczyna się szczegółowym wywiadem, który pozwala ustalić jaki jest ogólny stan zdrowia pacjenta i wykluczyć choroby mogące mieć wpływ na proces rekonwalescencji, a w szczególności gojenia.

  Lekarz przeprowadza komplet badań m.in. badanie dna oka oraz jego okolicy i zleca wykonanie pozostałych, np. na krzepliwość krwi. Stanowi to podstawę do kwalifikacji do zabiegu.

  Jeśli występują u Ciebie bliznowce koniecznie powiadom o tym lekarza na wizycie konsultacyjnej. Nie jest to jednoznaczne przeciwskazanie do wykonania zabiegu plastyki powiek, ale należy pamiętać, że w tym przypadku okres rekonwalescencji może wyglądać inaczej. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu do zabiegu podejmuje lekarz.

  W Centrum Okulistyki Delavi do zabiegów podchodzimy w kompleksowy sposób. Przykładamy szczególną uwagę do tego, aby zaopiekować się zarówno okiem, jak i jego okolicą w celu zapewniania maksymalnego bezpieczeństwa. Okuliści posiadają świetne zrozumienie anatomii i fizjologii okolic oka, wykonują pełne badanie okulistyczne, by dobrać najlepsze rozwiązania.

  Nieuniknionym następstwem plastyki powiek górnych i dolnych są siniaki i obrzęki. Może pojawić się także ból pooperacyjny. Są to typowe objawy po przeprowadzonym zabiegu. Aby uniknąć powikłań należy stosować się do zaleceń lekarza i ograniczyć wysiłek fizyczny na określony przez niego czas. 

  W przypadku niepokojących objawów należy poinformować niezwłocznie lekarza przeprowadzającego zabieg. W Delavi od poniedziałku do piątku mamy do dyspozycji stacjonarnie lekarzy okulistów. Dla pacjentów istnieje specjalny numer “alarmowy”, który aktywny jest także w weekendy w określonych porach.

  Tak, zabieg blefaroplastyki wykonywany jest zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

  Tak. W centrum okulistycznym Delavi wykonujemy zabieg plastyki powiek na powiekach górnych i dolnych. Zabiegi można wykonać osobno, jak i w czasie jednego dnia.

  Zabieg korekty powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry i przywróceniu jej odpowiedniego napięcia. Do etapów leczenia należą:

  Krok 1: Konsultacja

  Na wizycie konsultacyjnej omawiamy jest plan leczenia oraz wykonywane są odpowiednie badania, (m.in. badanie dna oka) szczegółowy wywiad oraz oczekiwania pacjenta są podstawą kwalifikacji do zabiegu.  

  Krok 2: Zabieg

  Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego w zabiegach lekarza okulistę i trwa około 90 minut w zależności od przypadku. Jest on w pełni bezpieczny i może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – na życzenie pacjenta. Znieczulenie ogólne wykonywane jest pod opieką anestezjologiczną.

  Krok 3: Rekonwalescencja

  Standardowo po 7-10 dniach odbywa się konsultacja z lekarzem okulistą i zdejmowane są szwy. W zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz zakresu zabiegu, czas gojenia może się różnić w zależności od przypadku.

  W razie potrzeby nasi pacjenci mają możliwość skontaktowania się z lekarzem pod specjalnym numerem kontaktowym, który aktywny jest również w weekendy w określonych porach.

  Zabieg standardowo odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent ma także możliwość wyboru opcji znieczulenia ogólnego, jeśli obawia się zabiegu, a jego stan zdrowia na to pozwala. Znieczulenie ogólne podawane jest w obecności personelu anestezjologicznego po wcześniejszej kwalifikacji do procedury.

  Czas trwania zabiegu uzależniony jest od przypadku, ale średni czas to około 90 minut. Po 7-10 dniach należy zgłosić się na wizytę kontrolną, podczas której zdejmowane są szwy. Okres gojenia jest uzależniony od predyspozycji pacjenta i zakresu operowanej okolicy. Może on ulec wydłużeniu w zależności od indywidualnych cech pacjenta, w tym tendencji do niestandardowego czasu gojenia. Efekt plastyki powiek utrzymuje się do około 10 lat.

  Tak, w Delavi zabiegi przeprowadzamy na bloku operacyjnym i na życzenie pacjenta możemy je wykonać w znieczuleniu ogólnym, pod nadzorem personelu anestezjologicznego.

  Plastyka powiek – cena

  Cena może się różnić w zależności od zakresu zabiegu i stanu operowanej powieki. Przybliżony koszt to:

  • plastyka powiek górnych:  od 4000 zł do 4500 zł
  • plastyka powiek dolnych:  od 4500 zł do 5000 zł
  • plastyka powiek dolnych i górnych:  od 8 000 zł do 9000 zł

  W przypadku wyboru znieczulenia ogólnego do kosztu zabiegu doliczana jest dopłata od 700 zł.

  Cena zabiegu uzależniona jest od wielkości zmian i ustalana jest podczas wizyty kwalifikującej z lekarzem.

  Jeśli pacjent zdecyduje się na zabieg plastyki powiek, koszt konsultacji zostanie odliczony od ceny zabiegu.

  Po zabiegu plastyki powiek

  Skóra na powiekach i pod oczami jest bardzo delikatna, dlatego może pojawić się obrzęk, zasinienia oraz ból w tej okolicy. Może powstać także opuchlizna, która z czasem zacznie ustępować. Są to standardowe objawy po tego typu zabiegu.

  Dla pacjentów Delavi od poniedziałku do piątku na miejscu istnieje możliwość skonsultowania się z lekarzem okulistą. Pacjent może również korzystać z przeznaczonego do tego celu numeru telefonu komórkowego.

  Po zdjęciu szwów można wrócić do wykonywania delikatnego makijażu oka. Natomiast pełny makijaż najlepiej odłożyć w czasie do momentu całkowitego wygojenia.

  Szwy zdejmowane są po około 7-10 dniach od zabiegu. W niektórych przypadkach czas może się różnić od szeroko pojętej normy.

  Tak, klinika jest zawsze do dyspozycji pacjenta. Można dzwonić pod numer 601 347 799 lub 885 887 667 w godzinach pracy kliniki. Dla pacjentów Delavi od poniedziałku do piątku na miejscu istnieje możliwość skonsultowania się również z lekarzem okulistą.

  Umów rozmowę z opiekunem pacjenta

  Doświadczony opiekun pacjenta odpowie na wszelkie pytania.