Jak dobrać okulary? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

|

Jak dobrze dobrać okulary
0
(0)

Okulary w ostatnich latach stały się czymś więcej, niż wsparcie dla wzroku – są dziś bardzo modnym dodatkiem do garderoby. Obecnie nie staramy się, tak jak kiedyś, ukryć naszej wady wzroku i coraz częściej niż soczewki kontaktowe wolimy wybrać właśnie tradycyjne szkiełka. Szeroki wybór ciekawych oprawek daje nam możliwość wyróżnienia się z tłumu, obrania indywidualnego charakteru lub zamaskowania niedoskonałości. Zanim jednak zdecydujemy się na nowe okulary, warto poznać kilka cennych rad, aby cieszyć się idealnie dobranymi okularami. Jak dopasować okulary do twarzy? Sprawdź poniżej!

Jak dobrze dobrać okulary?

Najważniejsze przy wyborze okularów z punktu widzenia medycznego są szkła, bo to one będą korygowały naszą wadę wzroku. Oczywiście, aby całe okulary były estetyczne, optyk dobierze szkła specjalnie pod naszą oprawę. Muszą być one dobrane tak, aby nie wystawały poza oprawkę i by atrakcyjnie wyglądały także wtedy, gdy zdecydujemy się na tzw. oprawy bezramkowe – gdzie to właśnie szkła stanowią o estetyce okularów. Ważnymi aspektami, które należy uwzględnić w wywiadzie podczas dobierania nowych okularów są informacje o naszej pracy i aktywnościach jakie wykonujemy w wolnym czasie. Soczewki progresywne docenią osoby w średnim wieku. Będą z nich zadowolone gospodynie domowe, nauczyciele czy pracownicy biurowi. Soczewki fotochromowe mogą zadowolić natomiast osoby, które często przemieszczają się i chcą mieć tylko jedną parę okularów.

Wybierając okulary postaw na wygodę!

Podczas wyboru okularów poza wyglądem oprawek warto zwrócić uwagę na komfort użytkowania. Należy pamiętać, że są to wyroby medyczne mające nam poprawić komfort w codziennym użytkowaniu, podczas pracy i odpoczynku. Czasem piękne, designerskie oprawki w postaci masywnych, plastikowych czy metalowych form mogą okazać się dla filigranowej twarzy zbyt masywne, ciężkie, lub po prostu – z racji budowy na przykład nosa – niekomfortowe. Oprócz wyglądu zwracajmy więc uwagę na indywidualne dopasowanie okularów do naszych osobistych preferencji.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Bardzo istotny, jeśli nie najistotniejszy, jest kształt twarzy. Jakie okulary do twarzy wybrać? Ważne jest, aby działać na zasadzie kontrastu – twarz okrągła potrzebuje wyszczuplenia, twarz kwadratowa złagodzenia rysów, twarz pociągła – poszerzenia. Osoby posiadające owalną twarz mają najłatwiej – pasują im właściwie wszystkie typy kształtów oprawek. Dla twarzy okrągłej często polecane są oprawki prostokątne bądź też tzw. „kocie oczy”. Twarz kwadratowa dobrze wygląda w okrągłych lub zaokrąglonych oprawkach.

Badaj się regularnie

Warto pamiętać również, że powinniśmy regularnie badać swój wzrok u lekarza specjalisty, aby na bieżąco monitorować czy nasze okulary są poprawnie dobrane. W centrum okulistycznym Delavi oferujemy okresowe badania wzroku, a w naszych salonie optycznym pomożemy w doborze idealnych oprawek. Rekomendujemy standardową wizytę kontrolną raz w roku, aby korzystać z optymalnie dobranej mocy szkieł, natomiast w kwestii ilości posiadanych okularów – w zależności od okazji, nastroju lub gustu – nie istnieją ograniczenia, a wszystko pozostaje kwestią potrzeb i wyobraźni.

plastyka powiek kraków

Plastyka powiek w Krakowie

Zabieg plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej lub / i górnej powieki. Dzięki blepharoplastyce uzyskujemy efekt wizualnego powiększenia i odmłodzenia oka.

Więcej

Pomoce optyczne

W naszej Poradni Okulistycznej oraz w Salonie Optycznym służymy fachową poradą w doborze pomocy optycznych.

Więcej

Punkt szczepień

Dajemy Państwu możliwość wykonania szerokiego zakresu szczepień ochronnych – również przeciw COVID-19.

Więcej
ortokorekcja kraków

Ortokorekcja

Okrokorekcja umożliwia korygowania wady wzroku (krótkowzroczności i astygmatyzmu) przy pomocy specjalnie zaprojektowanych twardych soczewek.

Więcej

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.