Laserowa korekcja wzroku w Krakowie

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to bezpieczny, a zarazem wyjątkowo skuteczny zabieg chirurgii refrakcyjnej, który pozwala pacjentom postrzegać świat bez pomocy okularów czy soczewek kontaktowych. Wszystko za sprawą wiązki lasera, która w ciągu kilku sekund modeluje powierzchnię rogówki tak, aby obraz pojawił się na siatkówce. Dzięki precyzyjnym manipulacjom laserowym chirurdzy są w stanie dokładnie zmienić kształt rogówki, eliminując wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Dzięki stale rozwijającym się technologiom i wysokim standardom bezpieczeństwa, laserowa korekcja wzroku jest coraz bardziej popularna i dostępna dla szerokiej grupy osób.

Zalety korekcji wzroku laserem

icon

Ostre widzenie bez okularów czy soczewek

icon

Czas trwania zabiegu: kilka do kilkunastu sekund (cała procedura do 20 minut)

icon

Bezpieczna i szybka metoda

icon

Jednodniowy tryb hospitalizacji

icon

Trwały efekt

Zabieg laserowej korekcji wzroku w Delavi

Trwały i bezpieczny sposób na przywrócenie pełnej ostrości widzenia. W centrum okulistycznym DELAVI korzystamy z zaawansowanych technologicznie i nowoczesnych laserów dostępnych na rynku okulistycznym: VisuMAX 600 (pierwsza instalacja w Polsce!) oraz Amaris 750S.

Umów wizytę konsultacyjną

Wypełnij formularz, a skontaktuje się z Tobą opiekun, który wyjaśni wszelkie wątpliwości i umówi Cię na wizytę konsultacyjną.

  Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Delavi Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Sienkiewicza 34, 30-033 Kraków. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

  Dla kogo jest laserowa korekcja wzroku?

  O tym, kto może poddać się laserowej korekcji wzroku decyduje lekarz po przeprowadzeniu bardzo szczegółowego wywiadu poprzedzającego dokładne badanie optometryczne oraz okulistyczne. Chirurgia refrakcyjna to zabieg, który pomaga uporać się Pacjentom z takimi wadami jak:

  icon

  Krótkowzroczność

  Rozwiązanie: poprawa jakości widzenia z daleka, mająca na celu zniesienie potrzeby noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek. Dostępne metody: SMILE (najkrótszy czas zabiegu i rekonwalescencji), femtoLASIK, TransPRK, EBK

  icon

  Nadwzroczność

  Rozwiązanie: przywraca lepsze widzenie z bliska, mająca na celu zniesienie potrzeby noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek. Dostępne metody: femtoLASIK, TransPRK, EBK

  icon

  Astygmatyzm

  Rozwiązanie: możliwość pozbycia się astygmatyzmu wraz z towarzyszącymi wadami wzroku.
  Dostępne metody: SMILE (pozwala zwalczyć astygmatyzm nawet z towarzyszącymi wadami wzroku; najkrótszy czas zabiegu i rekonwalescencji), femtoLASIK, TransPRK, EBK

  icon

  Starczowzroczność

  Rozwiązanie: lepsze widzenie zarówno z bliska, jak i daleka.
  Dostępne metody: PresbyMAX.

  Umów wizytę konsultacyjną

  Metody laserowej korekcji wzroku – która jest najlepsza?

  Postęp technologiczny daje obecnie Pacjentom wiele możliwości korygowania wady wzroku. Metoda laserowej korekcji wzroku dobierana jest z uwzględnieniem aspektów medycznych, komfortu pacjenta oraz jego stylu życia. Niektóre z metod, np. SMILE pozwalają na szybszą rekonwalescencję i często są wybierane przez pacjentów, dla których ważny jest możliwie najszybszy powrót do codziennej aktywności. 

  Zakup nowego, pierwszego w Polsce lasera Visumax 600 firmy ZEISS, daje naszym Pacjentom możliwość wyboru spośród wszystkich dostępnych metod zabiegowych. Dzięki właściwościom naszego lasera czas procedury jest skrócony do minimum przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. 

  Jaką metodę wybrać? To lekarz po wykonaniu kompletu badań wskazuje możliwe do wykonania opcje, biorąc pod uwagę styl życia i predyspozycje pacjenta. Ta współpraca oraz wzajemne zaufanie jest bardzo ważnym elementem od samego początku.

  Metody leczenia wady wzroku

  W naszym centrum okulistycznym oferujemy wszystkie poniższe metody. Lekarz przeprowadzający zabieg wskazuje możliwe do wykonania opcje biorąc pod uwagę styl życia i predyspozycje pacjenta.

  Krótkowzroczości, dalekowzroczności i astygmatyzm

   

  Metoda SMILE

  Ta metoda stosowana jest u pacjentów z krótkowzrocznością, astygmatyzmem lub w przypadku wystąpienia obu tych wad jednocześnie. Wyróżnia się ona możliwością szybkiego powrotu do codziennej aktywności (ok. 2-3 dni) i małą inwazyjnością.

  FemtoLASIK

  Metoda wykonywana przy krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmie. Do niedawna najczęściej stosowana metoda zabiegowa. Jest to dobre rozwiązanie dla pacjentów o małej wadzie wzroku. Pacjent, który pozbył się swojej wady wzroku podczas zabiegu femtoLASIK, może wrócić w pełni do codziennych aktywności zazwyczaj po upływie ok. miesiąca po zabiegu.

  TransPRK

  TransPRK to jedyna zupełnie bezdotykowa metoda laserowej korekcji wzroku, którą usuwane są wady wzroku takie jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Zabieg z jej wykorzystaniem polega na usunięciu nabłonka laserem excimerowym i odpowiednim wymodelowaniu leżącej pod nim tkanki rogówki.

  EBK

  Jest to metoda powierzchniowa stosowana u pacjentów z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem. Oznacza to, że przed przystąpieniem do modelowania tkanki rogówki usuwany jest nabłonek. Podczas rekonwalescencji nabłonek rogówki naturalnie odbudowuje się w ciągu ok. 4 dni od wykonania zabiegu.

  SMILE femtoLASIKTransPRKEBK
  Inwazyjność zabieguBrak potrzeby wycinania płatka, niewielkie nacięcie 2-5 mm wykonywane laseremPłatek wycinany laserem przygotowując do dalszej proceduryUsunięcie nabłonka (przezroczystej warstwy ochronnej) za pomocą lasera excimerowegoZewnętrzna warstwa rogówki jest usuwana mechanicznie lub chemicznie
  Zmniejszenie wady wzrokuDo -12 dioptrii w przypadku krótkowzroczności,
  Do -5 dioptrii w przypadku astygmatyzmu.
  Do -12 dioptrii w przypadku krótkowzroczności,
  Do +6 dioptrii w przypadku dalekowzroczności i astygmatyzmu.
  Do -6 dioptrii w przypadku krótkowzroczności,
  Do +3 dioptrii w przypadku dalekowzroczności,
  Do -4 dioptrii w przypadku astygmatyzmu.
  Do -7 dioptrii w przypadku krótkowzroczności,
  Do +4 dioptrii w przypadku dalekowzroczności,
  Do -3 dioptrii w przypadku astygmatyzmu,
  OpatrunekSoczewka kontaktowa stanowiąca opatrunek na czas pozabiegowy -najczęściej do pierwszej wizyty kontrolnejSoczewka kontaktowa stanowiąca opatrunek na czas pozabiegowy -najczęściej do pierwszej wizyty kontrolnejSoczewka kontaktowa stanowiąca opatrunek na czas pozabiegowy -najczęściej do pierwszej wizyty kontrolnejSoczewka kontaktowa stanowiąca opatrunek na czas pozabiegowy -najczęściej do pierwszej wizyty kontrolnej
  GojenieEfekt widoczny natychmiast lub do kilku dni po zabiegu. Oko może być lekko podrażnione.Nieostry obraz do kilku godzin po zabiegu. Możliwe uczucie pieczenia pierwszego dnia. Wzrok może potrzebować kilku dni na ustabilizowanie się.Regeneracja nabłonka do 5-7 dni. Możliwe wystąpienie odczucia „piasku” w oku i dyskomfortu przez kilka dni.Regeneracja nabłonka po 3-4 dniach. Ostrość widzenia po zabiegu poprawia się stopniowo i osiąga optymalny poziom po około 3-6 tygodniach.
  Ograniczenie aktywności fizycznejDo ok. tygodniaDo ok. miesiąca po zabieguDo ok. miesiąca po zabieguDo ok. miesiąca po zabiegu
  Zastosowany laserTylko jeden laser femtosekundowy.Laser femtosekundowy lub mikrokeratom do wyłonienia płatka oraz laser excimerowy do ablacji tkanki.Tylko laser excimerowy do ablacji tkanki.Tylko laser excimerowy do ablacji tkanki.
  Leczenie astygmatyzmuTakTakTakTak

  *Wartości podane w tabeli są przybliżone. Ostateczny efekt zabiegu zależy od predyspozycji pacjenta i jego stylu życia, dlatego nie ma uniwersalnego rozwiązania, a metody dobierane są indywidualnie do potrzeb. Należy również pamiętać, że proces rekonwalescencji oraz powrót do formy u każdego Pacjenta przebiega indywidualnie. Lekarz ustala odpowiednio czas ograniczeń po zabiegu, biorąc pod uwagę styl życia pacjenta oraz zastosowaną podczas zabiegu metodę.

  Metoda PresbyMAX dla pacjentów po 40 roku życia

  W przypadku pacjentów, u których występuje pogorszenie widzenia postępujące wraz z wiekiem (presbyopia) zalecane jest wykorzystanie metody PresbyMAX*. Technika stosowana jest, kiedy występuje pogorszone widzenie z bliska lub daleka i bliska jednocześnie.

  Inwazyjność zabieguOpatrunekGojenieOgraniczenie aktywności fizycznejZastosowany laserLeczenie astygmatyzmu
  PresbyMAXPodczas zabiegu płatek rogówki jest tworzony laserem, a następnie modelowana jest rogówkaSoczewka kontaktowa stanowiąca opatrunek zazwyczaj do dnia pierwszej wizyty kontrolnejPoprawa widzenia następuje już po kilku godzinach po zabiegu, a ostateczny efekt jest już zauważalny po kilku tygodniach.Do miesiącaLaser femtosekundowy Tak

  Umów wizytę konsultacyjną

  Jak wygląda zabieg laserowej korekcji wzroku?

  Zabieg chirurgii refrakcyjnej w 3 krokach.

  Przygotowanie

  Na tym etapie lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz wykonuje wszelkie potrzebne badania przed podjęciem leczenia. Dzięki kompleksowym badaniom kwalifikacyjnym nasz lekarz może zaproponować optymalną metodę korekcji. Czas trwania takiej wizyty wynosi ok. 2 godzin. Z uwagi na konieczność aplikacji kropli rozszerzających źrenice, nie zaleca się prowadzenia samochodu po jej zakończeniu przez co najmniej 3 godziny.

  Przed badaniami należy odstawić soczewki kontaktowe:

  • miękkie – 1-2 tygodnie wcześniej,
  • toryczne – 2-3 tygodnie wcześniej,
  • twarde – 3-4 tygodnie wcześniej.

  Zabieg

  Zabieg odbywa się przy użyciu nowoczesnego sprzętu, m.in. pierwszego w Polsce lasera Visumax 600 firmy ZEISS. Jego zastosowanie pozwala skrócić czas zabiegu nawet do kilku sekund, co ma wpływ na długość pobytu pacjenta w klinice w dniu zabiegu, jak również na sam proces rekonwalescencji.

  Rekonwalescencja

  Okres rekonwalescencji jest bezpośrednio uzależniony od zastosowanej podczas zabiegu metody. Na przykład w przypadku metody SMILE czas ten wynosi ok. 3 dni. Zazwyczaj po jego upływie pacjent może wrócić do codziennych aktywności z niewielkimi ograniczeniami.

  Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

  Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczną i sprawdzoną metodą korekcji wad wzroku. Zabieg jest krótki, bezbolesny i daje niemal natychmiastowe efekty. Powikłania po zabiegu są niezwykle rzadkie i zazwyczaj przejściowe. Bardzo szczegółowy i rozbudowany proces kwalifikacji ma na celu wykluczenie ewentualnych komplikacji. Ważne jest również restrykcyjne przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie pozabiegowym.

  Jakie są przeciwskazania do zabiegu chirurgii refrakcyjnej?

  Istnieją pewne przeciwskazania, które mogą uniemożliwić pacjentowi wykonanie zabiegu laserowej korekcji wzroku. Są to:

  • niestabilna wada wzroku (w ciągu roku nie powinna ulec zmianie o więcej niż 0,5 dioptrii),
  • wiek poniżej 21 lat (nie jest do bezwzględna granica),
  • niekontrolowane choroby przewlekłe (internistyczne – choroby tarczycy, cukrzyca, autoimmunologiczne, psychiatryczne),
  • choroby wzroku takie jak: jaskra, zaćma,
  • ciąża oraz okres laktacji,
  • stożek rogówki, zmiany na rogówce, zbyt cienka rogówka,
  • odwarstwienie siatkówki,
  • nawracające stany zapalne oczu,
  • rozrusznik serca,
  • opryszczka,
  • zespół suchego oka.

  Pamiętajmy jednak, że każdorazowo to lekarz podejmuje decyzję, czy dane schorzenie może stanowić przeszkodę w osiągnięciu celu.

  Dlaczego warto wykonać laserową korekcję wzroku w Delavi?

  W naszym Centrum Okulistyki Delavi wykonujemy laserową korekcję wzroku z wykorzystaniem jednych z najlepszych urządzeń na rynku, m.in. lasera Amaris 750S oraz pierwszego w Polsce lasera Visumax 600 firmy ZEISS. Oprócz tego Delavi to:

  icon

  Szpital okulistyczny, poradnia okulistyczna i optyk w jednym miejscu

  icon

  Centrum Krakowa z prywatnym parkingiem dla pacjentów

  icon

  Doświadczeni lekarze okuliści

  icon

  Najnowocześniejsze metody laserowej korekcji wzroku dostępne na rynku

  Kto wykonuje zabieg laserem w Delavi?

  W Centrum Okulistyki Delavi zabiegi wykonywane są przez chirurgów z wieloletnim doświadczeniem. Doktor Iwona Szendzielorz oraz Urszula Sudnik-Hrynkiewicz zajmują się nie tylko zabiegami z dziedziny chirurgii refrakcyjnej, ale również chirurgią wewnątrzgałkową.

  Niedawno do zespołu dołączyła również dr n.med. Edyta Sacha.

  „Jestem mikrochirurgiem z dużym doświadczeniem w zabiegach okulistycznych: mikrosoczewkowa i laserowa korekta wady wzroku, zabiegi usunięcia zaćmy, laseroterapia siatkówki, zabiegi YAG – Laserem (Kapsulotomia tylna, Iridotomia). Prowadzę pełną diagnostykę chorób oczu i kwalifikacje do zabiegów okulistycznych.

  Najważniejszym celem mojej pracy jest całościowe spojrzenie na problemy zdrowotne i okulistyczne moich Pacjentów, ich zaufanie i radość z efektów leczenia.”

  Opinie pacjentów

  Zawodowiec w każdym calu, nie zostawia pytań bez odpowiedzi, zaangażowana, dokładna i skupiona na pacjencie, polecam z czystym sumieniem 🙂

  Wspaniały lekarz, pełen profesjonalizm, otwarcie na pacjenta, każde moje pytanie zostało zaspokojone fachową odpowiedzią, polecam w 100% najmilszy lekarz jakiego spotkałem na swojej okulistycznej drodze.

  Pani doktor dała się poznać jako świetny specjalista i niezwykle kontaktowa osoba. Zostałem poinformowany o szczegółach zabiegu oraz zostały rozwiane moje pytania i wątpliwości. Wizyta oraz sam zabieg przebiegły sprawnie i profesjonalnie. Dziękuję i polecam!

  Z Panią Doktor znam się od około 10 lat, najpierw profesjonalny dobór okularów, następnie szkieł kontaktowych aż w końcu w 2017 roku zabieg laserowej korekcji wzroku. Zabieg bardzo szybki, zero stresu, konkretne wytyczne oraz pozytywne zakwalifikowanie do korekty. Wszystko na plus ja od 4 lat cieszę się dobrym wzrokiem. A do Pani doktor wpadam na coroczne kontrolę. Zawsze wszystko szczegółowo wyjaśnione.

  Umów wizytę konsultacyjną

  Opieka inna niż wszędzie

  W Delavi opiekujemy się naszymi pacjentami od A do Z. Towarzyszymy im od momentu wejścia do naszego Centrum Okulistycznego po czas rekonwalescencji. Zadbaliśmy o wszystkie aspekty, abyś miał wszystko pod ręką.

  Zestaw pozabiegowy!

  Stworzyliśmy specjalny zestaw, który będzie Ci potrzebny po wykonanym zabiegu korekty wzroku laserem. Zestaw zawiera:

  icon

  Specjalne zestawy kropli do oczu, które będą potrzebne po zabiegu

  icon

  Opaskę chroniącą oczy

  icon

  Osłonki na oczy

  icon

  Playlisty na Spotify, które umilą Ci czas po zabiegu

  Telefon alarmowy

  Niekończące się minuty oczekiwania na infolinii? U nas połączymy Cię bezpośrednio z naszym ekspertem bez zbędnego czekania. Odpowie on na wszystkie pytania i pomoże znaleźć rozwiązanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

  Umów wizytę konsultacyjną

  Laserowa korekta wzroku – rozłóż koszt na raty

  Wiemy, że koszty zabiegu często mają wpływ na decyzję o podjęciu się laserowej korekcji wzroku. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów i dajemy możliwość wygodnego finansowania. Współpracujemy z systemem odroczonej płatności Mediraty. Za jego pomocą zrealizujesz bezgotówkowy i prywatny zabieg rozkładając jego koszt na raty.

  MediRaty

  F&Q

  Koszt laserowej korekcji wzroku zależy od wybranej przez lekarza metody. Średnio jest to koszt od 7 800 zł do 13 500 zł za dwoje oczu. Szczegóły dostępne w zakładce „cennik”.

  Efekty zabiegu mogą być widoczne niemal od razu po jego wykonaniu. W przypadku metody SMILE po wykonaniu której okres rekonwalescencji to 3 dni.

  Przez pierwsze 7 dni po zabiegu należy unikać aktywności. Po tym czasie można rekreacyjnie jeździć na rowerze, biegać spokojnym tempem oraz ćwiczyć na siłowni przy średnich obciążeniach. Po 1-2 miesiącach od zabiegu można wrócić do pływania z zanurzoną głową oraz do sportów zespołowych i kontaktowych.

  Pamiętajmy jednak, że nie tylko metoda zastosowana podczas zabiegu laserowej korekty wzroku ma wpływ na długość rekonwalescencji. Każdorazowo to lekarz w oparciu o przeprowadzony wywiad oraz badania, decyduje o rodzaju i długości ograniczeń.

  Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem, który z założenia wykonywany jest raz na całe życie. Szeroki wachlarz diagnostyczny i szczegółowy wywiad pozwalają ocenić lekarzowi ewentualne ryzyko niestabilności efektu. Na skuteczność zabiegu składa się dobór odpowiedniej metody leczenia, jakość sprzętu wykorzystanego przy zabiegu oraz doświadczenie lekarza.

  Czas trwania samej procedury zabiegu zależy od metody laserowej korekcji wzroku. Natomiast zabieg odbywa się w trybie hospitalizacji jednego dnia, pacjent opuszcza klinikę już po 2-3 h od momentu zgłoszenia.

  Zabieg chirurgii refrakcyjnej jest całkowicie bezbolesny, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w formie kropli do oczu.

  O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz okulista. Zazwyczaj maksymalnymi wadami dopuszczanymi do zabiegu są:

  • -12 dioptrii przy krótkowzroczności 
  • +5 dioptrii przy nadwzroczności,
  • Do 6 dioptrii przy astygmatyzmie.

  Nie można jednoznacznie stwierdzić, która metoda jest najlepsza. Rodzaj zabiegu dobierany jest indywidualnie z uwzględnieniem aspektów medycznych, stylu życia i oczekiwań Pacjenta. Najlepszą w danym przypadku będzie ta, która spełni wszystkie podane warunki i pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt. Metody chirurgii refrakcyjnej dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjentów. Wybiera je lekarz okulista po szczegółowym wywiadzie i po badaniach okulistycznych. 

  Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, jakim dysponuje Delavi, mamy do dyspozycji wszystkie możliwe metody:

  • SMILE
  • LASEK/PRK/TransPRK
  • LASIK, femtoLASIK,
  • EBK,
  • PresbyMAX.

  Laserową korekcję wzroku mogą wykonać pacjenci, którzy ukończyli 21 rok życia. Warunkiem koniecznym jest stabilna wada wzroku (nie ulegająca zmianie przez okres co najmniej 12 miesięcy przez zabiegiem).

  W uzasadnionych przypadkach zdarza się wykonanie zabiegu u Pacjentów w młodszym wieku, u których nie występują przeciwwskazania medyczne.

  Najczęściej zabieg laserowej korekcji wzroku wykonuje się na obojgu oczach jednocześnie. Tym sposobem skracamy okres rekonwalescencji oraz dajemy sobie komfort widzenia obuocznego. Jeśli jednak Pacjent nalega, w większości przypadków można wykonać dwa oddzielne zabiegi (wyjątkiem jest procedura PresbyMAX, gdzie podczas jednego zabiegu lekarz operuje zawsze dwoje oczu).

  W Delavi korzystamy z dwóch zaawansowanych technologicznie laserów. Są to: Visumax 600 ZEISS oraz Amaris 750S Schwind.

  Laser Visumax 600 firmy ZEISS jest pierwszym w Polsce i cechuje go niezwykła szybkość i precyzyjność podczas pracy.

  Umów wizytę konsultacyjną

  Koszt wizyty konsultacyjnej odliczany jest od kosztu ceny zabiegu.