5 ważnych zmian w życiu możliwych dzięki laserowej korekcji wzroku

|

0
(0)

Wady wzroku dotyczą coraz większej ilości osób, dlatego zainteresowanie laserową korekcją wzroku stale rośnie. Dzisiaj przybliżymy Wam 5 ważnych zmian w życiu, które dokonują się w życiu pacjentów po zabiegu laserowej korekcji wzroku. Nie będziemy skupiać się na zdrowotnych aspektach zabiegu, lecz na tym jaki wpływ ma poczucie ogromnej swobody i komfortu po zdjęciu okularów czy soczewek raz na zawsze.

Życie po laserowej korekcji wady wzroku


1. Gotowi na wszystko

Niewątpliwie największą zaletą laserowej korekcji wzroku jest całkowite usunięcie wady wzroku. Po przebudzeniu nie musicie już szukać po omacku okularów lub kroczyć do łazienki, aby założyć soczewki. Jesteście zawsze gotowi na wszystko.

2. Sporty zimowe

Sezon już praktycznie się kończy. Wiele osób chętnie wybiera się na narty lub snowboard. Niestety, ale dla osób z wadą wzroku uprawianie takich aktywności może być uciążliwe i powinny one pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć wzrok. Śnieg odbija szkodliwe promieniowanie, co negatywnie wpływa na siatkówkę. Dla tych, którzy chcą odzyskać dobre widzenie i pozbyć się ograniczeń związanych z uprawianiem sportów raz na zawsze, rozwiązaniem może być zabieg laserowej korekcji wzroku.

3. Aktywność fizyczna latem

Bieganie, jazda rowerem, czy wszelkie sporty wodne: pływanie oraz nurkowanie mogą otworzyć dla Ciebie zupełnie nowe oblicze, gdy będziesz w stanie nie martwić się tym, czy na pewno dostrzeżesz wszystko w pełni. Myślisz, że soczewki załatwiają sprawę? Nie do końca – podczas uprawiania sportu mogą one wypaść lub podrażniać, powodując dyskomfort. Wzrok poddany laserowej korekcji nie tylko pozwala chłonąć sport wszystkimi zmysłami, ale też nie odciąga uwagi i skupienia od tego, co ważne.

4. Ze słońcem do pary

Koniec z dwoma parami okularów – korekcyjnymi i przeciwsłonecznymi. Słońce dokucza nam i latem, i zimą, a ochrona oczu przed promieniowaniem jest niezwykle ważna. Teraz twoja kolekcja okularów przeciwsłonecznych może być nawet dwukrotnie większa – brak konieczności zakupu okularów korekcyjnych sprawia, że te drugie będą teraz numerem jeden.

5. Oszczędność

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest szybki, trwa zaledwie kilka minut. Rekonwalescencja zajmuje w zależności od indywidualnych predyspozycji od kilku do kilkunastu dni. Do pełnej sprawności powracamy, zakładając bezpieczny zapas czasu, po miesiącu. Warto przekalkulować sobie koszt zabiegu i odnieść go do regularnego zakupu soczewek lub zmiany oprawek okularów co kilka lat. Bilans po kilku latach będzie przemawiał na korzyść zabiegu. Wygoda i kwestie zdrowotne to kwestie priorytetowe, ale oszczędność pieniędzy jest w tym wypadku niepodważalną korzyścią. Kwotę, którą zaoszczędzimy, możemy zainwestować w nowe, będące teraz w zasięgu ręki (i wzroku) aktywności, które dostępne są bez ograniczeń – dzięki tej zmianie.

Dowiedz się również, jakie wady wzroku można korygować laserowo!

zmiany po laserowej kolekcji wzroku

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.