Jakie witaminy i suplementy warto stosować na wzrok?

|

Jakie witaminy na wzrok
0
(0)

Problemy ze wzrokiem mogą pojawić się w każdym wieku, nie tylko wśród seniorów. W dzisiejszych czasach borykamy się z tym znacznie częściej niż wiele lat temu, gdyż nasze oczy są narażone na wielogodzinne korzystanie z komputerów, tabletów i smartfonów. Z tego też powodu powinniśmy szczególnie mocno dbać o nasze oczy. Jednym z kluczowych elementów, które pomagają w utrzymaniu wzroku w dobrej kondycji, jest odpowiednia suplementacja. Jakie witaminy warto zażywać, aby wspomóc nasz wzrok? Poznaj odpowiedź na to pytanie, czytając poniższy wpis!

Co na wzrok? Witaminy i minerały

Wzrok jako jeden z podstawowych zmysłów wymaga od nas szczególnej troski. Witaminy i minerały to nieocenione składniki odżywcze, które odgrywają kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu oczu.  Zbilansowana dieta bogata w odpowiednie substancje może wspomóc zachowanie zdrowego wzroku na długie lata.  Jakie witaminy wpływają na wzrok?

Jakie witaminy warto stosować, aby zadbać o oczy?

Jeśli zależy nam na prawidłowym funkcjonowaniu oczu, warto dostarczać im odpowiednich witamin. Należą do nich witamina E, C i A, a także pierwiastki śladowe takie jak cynk, miedź oraz selen, gdyż pełnią kluczową rolę w utrzymaniu dobrej kondycji wzroku. Nie bez znaczenia jest luteina, zeaksantyna i kwasy omega-3. Właśnie Te składniki odżywcze chronią oczy przed procesami starzenia. Co więcej, niedobory wymienionych substancji mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie oczu!, To wystarczający powód, aby zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę lub zacząć stosować odpowiednie suplementy (po konsultacji z lekarzem)

Jakie suplementy na wzrok?

Kiedy mówimy o suplementacji, warto zdawać sobie sprawę, że preparaty tanie są lekarstwem na problemy i choroby oczu. Mogą stanowić jedynie wsparcie prawidłowego funkcjonowania. Wybierając suplementy, zwróćmy uwagę na te, które zawierają wspomniane wcześniej witaminy i składniki mineralne korzystne dla oczu. Nie podejmujmy decyzji samodzielnie, ale zawsze w porozumieniu ze swoim lekarzem okulistą To nie kto inny, jak specjalista, dobrze oceni, jakie preparaty na poprawę wzroku warto stosować. 

Witaminy wpływające na wzrok – w jakich produktach spożywczych można je znaleźć?

Witaminy i minerały odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowej kondycji wzroku. Ich dostarczanie powinno opierać się nie tyle na suplementacji, co na prawidłowo zbilansowanej diecie. Jakie produkty mogą przyczynić się do poprawy kondycji wzroku?

Witaminę A znajdziemy głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak podroby, jajka, ser czy mleko. Witaminę C, która pełni ważną funkcję w ochronie oczu przed działaniem wolnych rodników znajdziemy przede wszystkim w owocach cytrusowych, kiszonkach, czy truskawkach. Witaminy E natomiast szukajmy w orzechach, migdałach, oliwie z oliwek i kiełkach. 

Nie zapominajmy również o minerałach. Źródłem cynku i selenu będzie z pewnością czerwone mięso, owoce morza, jajka oraz pełnotłuste, świeże mleko. Z kolei ziarna sezamu, płatki owsiane, grzyby, drożdże, wątróbka cielęca to cenne źródła miedzi. 

Podsumowanie

Co na wzrok? Witaminy i minerały pełnią kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu nie tylko wzroku. Wdrożenie  zrównoważonej i bogatej w składniki odżywcze diety, w której nie zabraknie warzyw, owoców, orzechów i innych produktów daje nam szansę zdecydowanie większą szansę na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Zdrowa dieta to fundament utrzymania prawidłowego zdrowia na dłużej, dlatego warto ją stosować. Zobacz również 6 praktycznych porad, jak dbać o oczy i wzrok.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.