Odmładzanie poprzez korygowanie, czyli plastyka powiek

|

Pomarszczona skóra na powiekach
0
(0)

Wraz z wiekiem, a często również już w młodości – z uwagi na budowę i predyspozycje – kobiety borykają się z opadającymi i nadmiernie zarysowanymi powiekami. Utrudniają one widzenie, dodają lat i stanowią realny problem nie tylko natury estetycznej. Z pomocą przychodzi blepharoplastyka, czyli z greki – plastyka powiek w centrum okulistycznym Delavi.

Wiotka skóra pod oczami – jak z nią postępować?

Operacja obwisłości skóry powiek jest postępowaniem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nadmiaru skóry i mięśni z powiek górnych i dolnych. Tkanka tłuszczowa tworząca przepukliny tłuszczowe może być również usunięta. Możliwym rodzajem tego typu zabiegu jest także canthoplastyka – czyli skrócenie powieki dolnej.

Na korekcję powiek decydują się głównie osoby w wieku dojrzałym, w których skóra powiek straciła elastyczność i stała się obwisła. W takich przypadkach tworzą się nieestetyczne worki pod oczami, skóra jest pomarszczona na powiekach, a cierpiąca z tego powodu osoba wygląda na wiecznie zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości.

Sucha pomarszczona skóra pod oczami – jak sobie z nią radzić?

Zwiotczałej skóry pod oczami nie można ukryć po makijażem, nie można też poprawić ich wyglądu stosując drogie kremy. Bywa, że bardzo obwisła skóra pod oczami przeszkadza w noszeniu okularów optycznych i utrudnia funkcjonowanie. Są również osoby znacznie młodsze, które zmagają się z problemem obwisłych powiek. Bardzo często problem opadających powiek jest rodzinny, uwarunkowany genetycznie. Przeprowadzenie takiego zabiegu w Centre de la Vision pozwala mieć pewność, że zostanie on wykonany w maksymalnie bezpieczny i skuteczny sposób, z ukierunkowaniem na efekt nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny.

Niezmiernie ważna jest wstępna konsultacja z chirurgiem. Na konsultacji należy poinformować chirurga o wszystkich swoich dolegliwościach i przebytych chorobach. Równie ważna jest informacja dotycząca przyjmowanych leków i witamin, oraz palenia tytoniu.

Jeśli kandydat na operację leczy się u okulisty, używa szkieł kontaktowych lub nosi okulary wówczas o tym należy poinformować naszego chirurga. Zdecyduje on czy wskazana będzie dodatkowa konsultacja okulistyczna.

plastyka powiek kraków

Plastyka powiek w Krakowie

Zabieg plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej lub / i górnej powieki. Dzięki blepharoplastyce uzyskujemy efekt wizualnego powiększenia i odmłodzenia oka.

Więcej

Pomoce optyczne

W naszej Poradni Okulistycznej oraz w Salonie Optycznym służymy fachową poradą w doborze pomocy optycznych.

Więcej

Punkt szczepień

Dajemy Państwu możliwość wykonania szerokiego zakresu szczepień ochronnych – również przeciw COVID-19.

Więcej
ortokorekcja kraków

Ortokorekcja

Okrokorekcja umożliwia korygowania wady wzroku (krótkowzroczności i astygmatyzmu) przy pomocy specjalnie zaprojektowanych twardych soczewek.

Więcej

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.