Odmładzanie poprzez korygowanie, czyli plastyka powiek

|

Pomarszczona skóra na powiekach
0
(0)

Wraz z wiekiem, a często również już w młodości – z uwagi na budowę i predyspozycje – kobiety borykają się z opadającymi i nadmiernie zarysowanymi powiekami. Utrudniają one widzenie, dodają lat i stanowią realny problem nie tylko natury estetycznej. Z pomocą przychodzi blepharoplastyka, czyli z greki – plastyka powiek w centrum okulistycznym Delavi.

Wiotka skóra na powiekach – jak z nią postępować?

Operacja obwisłości skóry powiek jest postępowaniem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nadmiaru skóry i mięśni z powiek górnych i dolnych. Tkanka tłuszczowa tworząca przepukliny tłuszczowe może być również usunięta. Możliwym rodzajem tego typu zabiegu jest także canthoplastyka – czyli skrócenie powieki dolnej.

Na korekcję powiek decydują się głównie osoby w wieku dojrzałym, w których skóra powiek straciła elastyczność i stała się obwisła. W takich przypadkach tworzą się nieestetyczne worki pod oczami, skóra jest pomarszczona na powiekach, a cierpiąca z tego powodu osoba wygląda na wiecznie zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości.

Sposób na suchą obwisłą pod oczami

Zwiotczałej skóry pod oczami nie można ukryć po makijażem, nie można też poprawić ich wyglądu stosując drogie kremy. Bywa, że bardzo obwisła skóra pod oczami przeszkadza w noszeniu okularów optycznych i utrudnia funkcjonowanie. Są również osoby znacznie młodsze, które zmagają się z problemem obwisłych powiek. Bardzo często problem opadających powiek jest rodzinny, uwarunkowany genetycznie. Przeprowadzenie takiego zabiegu w Centre de la Vision pozwala mieć pewność, że zostanie on wykonany w maksymalnie bezpieczny i skuteczny sposób, z ukierunkowaniem na efekt nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny.

Niezmiernie ważna jest wstępna konsultacja z chirurgiem. Na konsultacji należy poinformować chirurga o wszystkich swoich dolegliwościach i przebytych chorobach. Równie ważna jest informacja dotycząca przyjmowanych leków i witamin, oraz palenia tytoniu.

Jeśli kandydat na operację leczy się u okulisty, używa szkieł kontaktowych lub nosi okulary wówczas o tym należy poinformować naszego chirurga. Zdecyduje on czy wskazana będzie dodatkowa konsultacja okulistyczna.

plastyka powiek kraków

Plastyka powiek

Zabieg plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej lub / i górnej powieki. Dzięki blepharoplastyce uzyskujemy efekt wizualnego powiększenia i odmłodzenia oka.

Więcej

Pomoce optyczne

W naszej Poradni Okulistycznej oraz w Salonie Optycznym służymy fachową poradą w doborze pomocy optycznych.

Więcej

Punkt szczepień

Dajemy Państwu możliwość wykonania szerokiego zakresu szczepień ochronnych – również przeciw COVID-19.

Więcej
ortokorekcja kraków

Ortokorekcja

Okrokorekcja umożliwia korygowania wady wzroku (krótkowzroczności i astygmatyzmu) przy pomocy specjalnie zaprojektowanych twardych soczewek.

Więcej

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Prześlij ocenę

Bądź pierwszym, który oceni ten post.